4 Niedziela Wielkanocna – 08.05.2022 r.

 

  1. Dziś rozpoczyna się Tydzień modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zachęcamy do gorącej modlitwy o otwarte serca młodych ludzi z naszej parafii na Chrystusowe zaproszenie
  2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny codziennie o godzinie 18.30.
  3. Jutro uroczystość św. Stanisława biskupa – głównego patrona Polski i naszej Prowincji Zakonnej, przeniesiona z dzisiejszego dnia z racji niedzieli wielkanocnej. Porządek Mszy św. jak w dni powszednie.
  4. Wszyscy zatroskani jesteśmy o pokój patrząc na barbarzyństwo działań wojennych na Ukrainie. Matka Boża wielokrotnie podczas objawień w Fatimie prosiła dzieci i modlitwę i post, prowadzące do nawrócenia.  Odpowiadając na to pragnienie Matki Bożej podejmujemy modlitwę każdego 13 dnia miesiąca od maja do października w rocznice objawień Matki Bożej w Fatimie.. Pierwsze nasze czuwanie w najbliższy piątek 13 maja we wspomnienie Matki Bożej z Fatimy. Rozpocznie się nabożeństwem majowym o 18.30. Potem Msza św.  o godzinie 19.00 i czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, wspólny różaniec z rozważaniami. Czuwanie zakończymy uwielbieniem Matki Bożej   Można przynieść lampiony. Zapraszamy naszych parafian i gości.
  5. Dziękujemy za wszelkie oznaki dobra i życzliwości z jakimi spotykamy się na co dzień. Na nadchodzący tydzień życzymy odwagi w wyznawaniu wiary i radości bycia chrześcijaninem  w codziennym życiu a maturzystom wytrwałości w zdawanych egzaminach.