17 Niedziela Zwykła – 24.07.2022 r.

  1. W tym tygodniu:
  • W poniedziałek święto św. Jakuba Apostoła
  • We wtorek wspomnienie św. Joachima i Anna Rodziców Najświętszej Maryi Panny
  • W sobotę wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza
  1. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców w poniedziałek poświecenie pojazdów. Poświecenie odbędzie  się przy kościele po Mszy św. wieczornej. Kierowcy w pojazdach będą podjeżdżać ul. Teleexpressu od strony Cesarskiego Dworu w stronę ul. Portowej. Zapraszamy już na Msze św. o godzinie 19.00, aby podziękować za bezpieczną jazdę. Ofiary złożone na tace będą przeznaczone na sfinansowanie pojazdów dla misjonarzy.
  2. W przyszłą niedzielę proboszcz Parafii św. Anny i Joachima w Gdańsku wygłosi w naszym kościele homilię na temat Oblicza Pańskiego przedstawionego na Całunie Turyńskim. Ten nie namalowany przez człowieka Obraz, papież Franciszek nazwał Ikoną Miłosierdzia Bożego. Tego dnia będziemy mieli okazję nabyć obraz Oblicza Pańskiego, a także książkę i płytę CD na ten temat, autorstwa ks. Zbigniewa w cenie 40 zł. Są to cegiełki na rzecz budowy przedszkola parafialnego w Gdańsku-Letnicy dla dzieci zdrowych i niepełnosprawnych. Wszyscy też będą mogli otrzymać pamiątkową koronkę do siedmiu boleści Matki Bożej wraz z rozważaniami.
  3. Przypominamy, że miesiącu lipcu i sierpniu Msze św. w naszym kościele w niedziele o godzinie: 7.00, 9.00, 10.30, 17.00, 19.00 i o 20.30. Msza św. u Sióstr Marylek przy ul. Rybackiej w niedziele o godzinie 8.00. W dni powszednie Msze św. o godzinie 7.00 i o godzinie 19.00. Sakrament pokuty i pojednania pól godziny przed Mszą św. Kościół otwarty w dni powszednie od 6.30 do 21.00.  Pamiętajmy o godnym stroju uczestniczenia we Mszy św. W zakrystii można zamówić intencje Mszy św.
  4. We wtorki i czwartki po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.15. w tym czasie możliwość spowiedzi indywidualnej w konfesjonale.
  5. Przypominamy mieszkańcom Miasta Krynica Morska o dzisiejszych przedterminowych wyborach Burmistrza.
  6. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości i dobra okazywane nam każdego dnia. Życzymy Bożego Błogosławieństwa na nadchodzący tydzień i owocnego odpoczynku dla przeżywających urlopy wakacyjne. Naszym Babciom i Dziadkom z racji wspomnienia rodziców Matki Bożej  – św. Joachima i Anny życzymy obfitości Bożych darów oraz szacunku wdzięczności wśród swoich najbliższych.