27 Niedziela Zwykła – 02.10.2022 r.

 1. Dziś spotkanie dzieci, które w przyszłym roku będą przystępować do I komunii św. i ich Rodziców. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godzinie 10.30 i potem na spotkanie.
 2. Także dziś spotkanie Kandydatów do Sakramentu bierzmowania na Mszy św. o godzinie 17.00 
 3. We wtorek odpust Współpatrona naszej parafii św. Franciszka z Asyżu. Msze św. o godzinne 7.00, 9.00  i  17.00. Dla nas Kapucynów jest to także uroczystość naszego Ojca Serafickiego. Jest to również dzień imienin naszego proboszcza i przełożonego Krynickiej wspólnoty zakonnej O. Franciszka Tołczyka.  Msza św.  w intencji Solenizanta a zarazem suma odpustowa o godzinie 17.00.   Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu parafii i w miarę możliwości uczestnictwie we Mszy św.  w święto patronalne naszej parafii i kościoła.
 4. W tym tygodniu:
 • W środę wspomnienie świętej Faustyny Kowalskiej, dziewicy
 • W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
 1. Zapraszamy do wspólnego odmawiania Różańca św., codziennie o godz. 16.30 w kościele. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej modlitwie w kościele i do pielęgnowania jej w rodzinach.
 2. W tym tygodniu dni odnowy wewnętrznej: I czwartek miesiąca i I piątek  miesiąca W I piątek od godziny 9.00 odwiedziny chorych w parafii z Komunią św.  
 3. Przypominany, że od października zmienia się porządek odprawiania Mszy św. w niedziele Msze św. o godzinie: 9.00, 10.30 i po południu o godzinie 17.00.
 4. W tym tygodniu w naszym klasztorze rozpoczną się rekolekcje dla naszych Braci Kapucynów. Polecamy ich waszej modlitwie o otwartość na natchnienia Ducha Świętego.
 5. Dziękujemy za wsparcie materialne i duchowe parafii i klasztoru. Niech przesłanie Matki Bożej Różańcowej zapali nasze serca do gorliwej modlitwy za grzeszników i własne nawrócenie. .
 6. W dniu 28 września bieżącego roku, zmarł ks. bp Jan Styrna, biskup elbląski senior. Był biskupem naszej diecezji w latach 2003 – 2014. W Poniedziałek: 3 października o godz. 12.00 – Msza pogrzebowa w katedrze elbląskiej, po Mszy złożenie ciała zmarłego Księdza Biskupa w krypcie biskupów. Dziękując Bogu za posługę biskupa Jana powierzmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci.