28 Niedziela Zwykła – 09.10.2022 r.

  1. W tym tygodniu:
  • W czwartek wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego – kapucyna, założyciela wielu Zgromadzeń zakonnych także mieszkających i pracujących w Krynicy Morskiej.  
  • W sobotę wspomnienie Św. Teresy dziewicy i doktora kościoła
  1. Odpowiadając na to pragnienie Matki Bożej podejmujemy modlitwę każdego 13 dnia miesiąca od maja do października w rocznice objawień Matki Bożej w Fatimie. Ostatnie w tym roku nasze czuwanie w najbliższy czwartek 13 października. Rozpocznie się nabożeństwem różańcowym o 16.30. Potem Msza św. o godzinie 17.00 i czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, wspólny różaniec z rozważaniami. Czuwanie zakończymy uwielbieniem Matki Bożej  Można przynieść lampiony. Zapraszamy naszych parafian i gości.
  2. XXII Dzień Papieski odbędzie się w przyszłą niedzielę 16 października. Jego tegorocznym obchodom przyświecać będzie hasło „Blask prawdy”. Jest to tytuł a zarazem pierwsze słowa encykliki Jana Pawła II z 1993 roku. Tradycyjnie tego dnia po Mszach św. odbędzie zbiorka środków na stypendia edukacyjne dla młodych, zdolnych niezamożnych osób z małych miejscowości.
  3. W miesiącu październiku zapraszamy do wspólnego odmawiania Różańca św. codziennie o godz. 16.30 w kościele. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej modlitwie w kościele i do pielęgnowania jej w rodzinach.
  4. Z okazji przypadającego w tym tygodniu Dnia Edukacji Narodowej  wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom życzymy Bożej Opieki i darów Ducha Świętego w przekazywaniu wiedzy i kształtowaniu charakteru dzieci młodzieży.
  5. Za wszelkie dobro duchowe i materialne z jakim na co dzień się spotykamy składamy Wam serdeczne Bóg zapłać, modląc się w Waszych intencjach. Życzymy Wam umocnienia w łasce Bożej i dużo owoców płynących z kontaktu z Bogiem na modlitwie.