30 Niedziela Zwykła – 23.10.2022 r.

  1. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Szczególnie podczas modlitwy różańcowej o godzinie 16.30 będziemy polecać Bożej opiece Dzieło Misyjne Kościoła. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, które są naszym wsparciem materialnym misji prowadzonych przez naszą Prowincje zakonną Kapucynów.
  2. Powoli kończy się miesiąc różańcowy. Przypominamy, że w naszym kościele różaniec jest odmawiany wspólnie o godzinie 16.30. Warto zadać sobie pytanie czy choć raz uczestniczyłem w tym miesiącu we wspólnej modlitwie w kościele. O tę modlitwę tak bardzo prosi Matka Boża.
  3. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z małych miejscowości. Zebraliśmy 2 260 zł. Ofiary zostały przekazane na konto Fundacji. 
  4. W tym tygodniu:
  • W piątek święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  1. Za kilka dni rozpoczyna się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Nasz Katechizm mówi: ”Uznając w pełni … wspólnotę całego Mistycznego Ciała Jezusa Chrystusa, Kościół pielgrzymów od zarania religii chrześcijańskiej czcił z wielkim pietyzmem pamięć zmarłych, a «ponieważ święta i zbawienna jest myśl modlić się za umarłych, aby byli od grzechów uwolnieni» (2 Mch 12, 45), także modły za nich ofiarowywał” /KKK 958/. Kartki wypominkowe wyłożone są na stoliku z książkami, które po wypełnieniu można złożyć w zakrystii lub w kopercie na tacę.
  2. Zadbajmy w tym tygodniu indywidualnie porządkując groby i otoczenie na naszym cmentarzu. Kontener na liście i nieczystości podstawiony jest przed cmentarzem.
  3. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają materialnie i duchowo nasz kościół i klasztor.  Niech nadchodzący tydzień przyniesie Waszym Rodzinom pokój, wzajemne zrozumienie i wdzięczność Bogu za każdy dzien.