Uroczystość Rocznicy Poświecenia Kościoła – 30.10.2022

  1. Miesiąc listopad to czas szczególnej pamięci o zmarłych. Nasz Katechizm mówi: ”Uznając w pełni wspólnotę całego Mistycznego Ciała Jezusa Chrystusa, Kościół pielgrzymów od zarania religii chrześcijańskiej czcił z wielkim pietyzmem pamięć zmarłych, a «ponieważ święta i zbawienna jest myśl modlić się za umarłych, aby byli od grzechów uwolnieni» (2 Mch 12, 45), także modły za nich ofiarowywał” /KKK 958/
  2. Na stoliku z tyłu kościoła są wyłożone kartki wypominkowe. Czytelnie wypełnione kartki można składać w  kopertach na tacę lub w zakrystii.  W intencji zmarłych wymienionych na kartkach przez oktawę Wszystkich Świętych – w dniach 1-8 listopada – będzie odprawiana Msza św.  o godz. 17.oo; przez cały listopad – za tychże zmarłych – będziemy modlić się na Różańcu o godz. 16.3o.
  3. We wtorek – 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godz. 9.oo i 17.oo; w kaplicy na cmentarzu Msza św. będzie o godz. 12.oo, po Mszy św.  procesja. Tego dnia NIE będzie Mszy św. w kaplicy Sióstr.

W Uroczystość Wszystkich Świętych uczestnictwo we Mszy św. obowiązuje pod grzechem śmiertelnym.

  1. W środę 2 listopadaWspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.oo, 9.oo, 17.oow kaplicy Sióstr o godz. 8.oo. Tego dnia z racji dnia zadusznego nie będzie nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. W dniach 1 i 2 listopada wierni – nawiedzając kościół albo kaplicę publicznąmogą zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. W czasie nawiedzenia świątyni lub kaplicy trzeba odmówić Ojcze nasz…, Wierzę… oraz modlitwę w intencjach Ojca Świętego. Należy przy tym być w stanie łaski uświęcającej, odrzucić przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i przyjąć Komunię świętą tego dnia lub w najbliższym tygodniu. Natomiast w pozostałe dni oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych do 8 listopada można także zyskać odpust. Należy w tych dniach nawiedzić pobożnie cmentarz i pomodlić się za zmarłych oraz spełnić pozostałe zwyczajne warunki. Odpust zupełny można uzyskać raz dziennie.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych z komunią św. w domach od godz. 9.oo.
  4. Dziękujemy wszystkim za troskę materialną o piękno naszego kościoła. Życzymy orędownictwa Wszystkich Świętych w codziennym zmierzaniu do wieczności.