32 Niedziela Zwykła – 06.11.2022 r.

  1. Jedna z modlitw w obrzędzie pogrzebowym mówi o wdzięczności wobec zmarłych za dobro, które dzięki nim stało się naszym udziałem. Wyrażajmy wdzięczność poprzez ofiarowywanie Mszy św., dobrych uczynków – szczególnie własnych cierpień; bierzmy też udział we wspólnej modlitwie różańcowej za zmarłych – w naszym kościele codziennie o 16.3o.
  2. W piątek – 11 listopada – przypada Narodowe Święto Niepodległości. To święto upamiętnia odzyskanie wolności przez Polskę po 123 latach niewoli. W trudnych czasach zagrożeń zewnętrznych i wewnętrznych, potrzeba naszej szczególnej troski o losy naszej Ojczyzny.  Pamiętajmy o naszym Ojczyźnianym Domu. Wywieśmy flagi narodowe i zadbajmy o uczestnictwo w tym dniu we Mszy św. w intencji Ojczyzny. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.oo, 9.oo i o 17.oo.Z racji święta narodowego biskup elbląski udziela dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych z zaleceniem innej formę zadośćuczynienia: np. modlitwę w intencjach Ojca Świętego, modlitwę za dusze w czyśćcu cierpiące, jałmużnę czy inne uczynki pobożności i miłości.
  3. Przypominamy, że porządek Mszy św. w naszym kościele jest następujący: w dni powszednie o godz. 7.oo i 17.oo; w niedziele o godz. 9.oo, 10.3o, 17.oo; w kaplicy Sióstr przy ul. Rybackiej – tylko w niedzielę o godz.8.oo.
    Msza św. nowennowa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 17.oo.
  4. Dziękujemy za ofiary i życzliwość nam okazywaną.
    Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.