32 Niedziela Zwykła – 13.11.2022 r.

  1. Dziś pod hasłem: „Chrystus dla Was stal się ubogim” (por. 2 Kor.8.9), obchodzimy VI Światowy Dzień Ubogich. Jak tłumaczy papież Franciszek w Orędziu na ten dzień: „Solidarność polega bowiem właśnie na tym: podzielić się tym, czego mamy niewiele, z tymi, którzy nic nie mają, tak aby nikt nie cierpiał. Im bardziej rośnie poczucie wspólnoty i komunii jako stylu życia, tym bardziej rozwija się solidarność.”
  2. Także dziś obchodzimy  Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – Ukraina. Hasłem tegorocznego Dnia Solidarności jest wezwanie: Uleczyć tęsknotę! Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie postanowiło zwrócić uwagę na potrzeby ludzi – kobiet, dzieci i osób starszych – żyjących w kraju wojny, jakim jest Ukraina. Ukraina, która wymaga ciągłego wysiłku humanitarnego, a wraz z przedłużającą się rosyjską agresją, rośnie jak zawsze ryzyko zobojętnienia.
  3. Przez cały miesiąc listopad zapraszamy do wspólnej modlitwie różańcowej za zmarłych – w naszym kościele codziennie o 16.3o.
  4. Msza św. nowennowa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 17.oo.
  5. W tym tygodniu :
  • w poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Mikołaja Tavelicia i Towarzyszy
  • w czwartek święto św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy – patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich
  1. Za tydzień uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata -ostatnia niedziela roku liturgicznego.
  2. Dziękujemy za ofiary i życzliwość nam okazywaną. Niech światło Ducha Świętego towarzyszy Waszym codziennym sprawom i pomaga żyć wiernie Ewangelią Jezusa Chrystusa