Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi 01.01.2023 r.

  1. Tradycyjną wizytę duszpasterską  rozpoczniemy od  2 Stycznia. Po okresie pandemii wracamy do tradycyjnej formy odwiedzin naszych Parafian według wyznaczonych ulic. Wizytę rozpoczynamy o godzinie 16.00. Prosimy o stosowne przygotowanie się na tę wizytę duszpasterską. Będziemy wdzięczni za zamknięcie psów. Program wizyty na najbliższy tydzień:

Poniedziałek   –  2   Stycznia – Zalewowa

Wtorek            – 3 Stycznia : – Szałwiowa; – Różana; – Liliowa; –  Wierzbowa; – Topolowa

Środa              – 4 Stycznia: – Orzechowa; – Marynarzy; – Zabytkowa;        Przechodnia.

Czwartek        – 5 Stycznia: Urocza, Poprzeczna, Chabrowa, Willowa.

  1. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli tzw. „Święto Trzech Króli”Porządek tego dnia niedzielny. Jest to święto obowiązkowe. Przy wyjściu z kościoła będzie można wziąć poświęconą kredę i kadzidło. Kredą wypisujemy na drzwiach naszych domów litery C M B, + przedzielone małymi krzyżami, dodając rok 2023, co jest skrótem łacińskiej formuły “Christus Mansionem Benedicat” – czyli „Niech Chrystus błogosławi ten dom” na obecny rok. Te znaki na drzwiach naszego domu będą widocznym świadectwem naszej więzi z Kościołem Katolickim. Ofiary złożone tego dnia na tace będą przeznaczone na potrzeby misji prowadzonych przez naszą Warszawską Prowincje Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Naszych parafian i gości w uroczystość Trzech Króli zapraszamy do wspólnego kolędowania przy żłobku Betlejemskim w naszym kościele o godzinie 16.00.
  3. W tym tygodniu przypadają: I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Zapraszamy w I czwartek i I sobotę na okolicznościowe nabożeństwa o godz. 16.30. i Msze św. o godz. 17.00
  4. Z racji, że w I piątek wypada uroczystość Trzech Króli, wyjątkowo odwiedzimy chorych w naszej parafii w czwartek od godziny 9.00
  5. Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne otrzymane od Pana Boga i ludzi w minionym roku. Życzymy Wam dobrego Roku 2023, pełnego znaków Bożej Opatrzności i wszelkiej pomyślności. Życzymy również odwagi w pokonywania wszelkich trudności.