7 Niedziela Zwykła – 19.02.2023 r.

  1. Najbliższa środa będzie Środą Popielcową – rozpoczynającą okres Wielkiego Postu. W tym dniu zgodnie ze zwyczajem rozpoczynając czas pokuty, posypujemy głowy popiołem w czasie każdej Mszy św., które będą sprawowane w porządku świątecznym: o godz.7.00, 9.00 i 17.00. Ofiary złożone tego dnia na tacę będą naszą jałmużną wielkopostną na pomoc poszkodowanym w wielkiej tragedii trzęsienia ziemi w Turcji i Syri. Ofiary potrzebującym będą przekazane za pośrednictwem CARITAS POLSKA. W tym dniu obowiązuje post ścisły, to jest łącznie jakościowy i ilościowy. „Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, prawem zaś o poście (jeden posiłek do syta) są związane wszystkie osoby pełnoletnie aż do rozpoczęcia 60 roku życia” (KPK kan. 1252). Przykazanie kościelne zobowiązuje nas w okresie pokuty powstrzymać się od udziału w zabawach. Zachęcamy do podjęcia postanowień wielkopostnych, w tym także rezygnacji z  picia alkoholu czy palenia tytoniu.
  2. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w najbliższy piątek i potrwają do niedzieli. Nauki rekolekcyjne na Mszach św. w piątek i sobotę o godzinie 9.00 i 17.00. natomiast w niedziele zakończenie rekolekcji według porządku niedzielnego. Rekolekcje poprowadzi redemptorysta Ks. Andrzej Mikuć z Lublina. Bardzo zachęcamy do udziału w tym szczególnym czasie, aby uporządkować swoje serce przed Bogiem i dobrze przeżyć czas Wielkiego postu.
  3. Wyrazem naszego przeżywania Męki Pańskiej jest m. in. uczestnictwo w nabożeństwach właściwych dla tego okresu. W naszym kościele Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.15; Gorzkie Żalez nauką pasyjną – w każdą niedzielę po pierwszej Mszy św. rozpoczynjącej się o godzinie 9.00.
  4. Dziękujemy za życzliwość i wspieranie naszej wspólnoty zakonnej modlitwą i ofiarami materialnymi. Życzymy Wam otwartości na Boże Słowo i odważnego wejścia w okres Wielkiego Postu.
  5.