III Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2023 r.

  1. Wyrazem owocnego przeżywania Wielkiego Postu jest m. in. uczestnictwo w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.15; Gorzkie Żalez nauką pasyjną – w niedzielę po pierwszej Mszy św. Zachęcamy do wytrwałości w podjętych postanowieniach wielkopostnych. Przypominamy, że przykazanie kościelne zobowiązuje nas pod grzechem ciężkim do powstrzymania się w tym okresie od uczestnictwa w zabawach czy dyskotekach, mimo różnych sprzyjających okoliczności.
  2. W poniedziałek przypada 10 rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o Papieżu w naszych codziennych modlitwach.
  3. W ostatnich dniach jesteśmy świadkami kolejnej próby niszczenia wspólnego dobra, a do takiego należy niewątpliwie dziedzictwo Jana Pawła II.  Dnia 9 marca br. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Abp Stanisław Gądecki w wydanym oświadczeniu podkreślił, że „Polacy winni pamiętać o błogosławieństwie, jakie Opatrzność dała nam za sprawą tego Papieża”. Nie wolno nam dziś  milczeć, nie wolno patrzeć z obojętnością na deptanie świętości, na opluwanie proroka naszych czasów. (…) Trzeba nam dziś zdawać egzamin z miłości i wdzięczności Ojcu Świętemu za wolność, za podtrzymywanie wiary i budzenie nadziei, za jego życie, bez reszty oddane Bogu i umiłowanej Ojczyźnie. Nie dajmy się zwieść manipulacji, ale aktywne włączmy się w troskę o ochronę świętości i wielkości osoby św. Jana Pawła II.
  4. Dziękujemy za wszelkie wsparcie duchowe i materialne. Wszystkim Wam na ten kolejny tydzień Wielkiego Postu życzymy odwagi w podejmowaniu nawrócenia serca. Niech Duch Święty pomaga Wam w przyjmowaniu, zachowywaniu i wypełnianiu Słowa Bożego.