IV Niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2023 r.

  1. Zachęcamy do uczestnictwo w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.15 i nabożeństwie Gorzkich Żali – z nauką pasyjną – w niedzielę po pierwszej Mszy św.
  2. Dziś swoje imieniny obchodzi nasz zakrystianin br. Józef Bielecki. Dziękujemy mu za codzienną troskę o kościół i otoczenie kościoła i klasztoru. Z racji ze uroczystość św. Józefa opiekuna Pana Jezusa i Kościoła Świętego wypadła w tym roku w niedziele,  liturgiczne wspomnienie św. Józefa będziemy obchodzić jutro według porządku dnia powszedniego. O godzinie o godz. 7.00 na Mszy św. imieninowej będziemy się modlić za br. Józefa, którego powierzamy waszym modlitwom.
  3. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, który potrwa do 25 marca, do Uroczystości Zwiastowania Pańskiego pod hasłem „Troska o życie od poczęcia wychowaniem do pokoju”. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest jednocześnie Dniem Świętości Życia. Porządek Mszy św. w Uroczystość według porządku dnia powszedniego. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. 
  4. Dobrowolne ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystrój wielkanocny kościoła można składać w zakrystii lub na tace z zaznaczeniem celu ofiary.
  5. Dziękujemy za wszelkie wsparcie duchowe i materialne. Wszystkim Wam Bracia i Siostry na ten kolejny tydzień Wielkiego Postu niech Bóg błogosławi.