Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 9.04.2023 r.

  1. Dziś we wszystkich kościołach na całym świecie wielokrotnie śpiewa się radosne Alleluja. Ta radość jest na naszych ustach i w naszych sercach. Niech będzie ona zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowania ze Zmartwychwstałym Panem. Chrystus swoim zmartwychwstaniem rozprasza wszelkie obawy i czyni możliwym to, czego nasze serce nawet nie ośmiela się oczekiwać.

Wszystkim Parafianom i Gościom w imieniu całej wspólnoty kapucynów życzymy, aby te święta pełne radości z odkrywania obecności Pana Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas, stały się źródłem nowej nadziei. Niech zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią i grzechem, lękiem i smutkiem, daje nam duchową siłę do odnowionego spojrzenia w przyszłość. Życzymy także, aby nasza codzienność, dzięki mocy Pana, napełniła się trwałą radością, pokojem, miłością i optymizmem pragnieniem częstego korzystania ze zdroju Bożego Miłosierdzia w sakramencie spowiedzi. Życzenia te ogarniamy naszą modlitwą za Was. Dziękujemy także za troskę o kościół i wspomaganie materialne naszej wspólnoty i za dary, które otrzymaliśmy na stół świąteczny. Dziękujemy pani Iwonie i pani Dorocie za wieloletnią troskę o kościół wyrażoną w pięknych kompozycjach z kwiatów.

Wracając do naszych domów i odwiedzając naszych bliskich witajmy się wielkanocnym pozdrowieniem: Chrystus Zmartwychwstał – Alleluja. Prawdziwie Zmartwychwstał Alleluja. 

  1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. jak w niedzielę, będzie też Msza św. u Sióstr przy ul. Rybackiej. Ofiary na tacę będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.
  2. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Trwamy w Nowennie do Miłosierdzia Bożego. Najbliższa niedziela będzie niedzielą Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy licznie tego dnia  do naszego kościoła na  Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.