Uroczystość Trójcy Świętej – 04.06.2023 r.

  1. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który będzie pobożnie uczestniczył, w kościele lub poza nim, w procesji eucharystycznej. Porządek Mszy św. w naszym kościele w jak w niedzielę, godz.: 7.00, 9.00, 10.30, 19.00. Uroczysta Msza święta o godz. 10.30 – po niej wyruszy PROCESJA EUCHARYSTYCZNA, która przejdzie tradycyjnie ulicami: Teleexpressu, Portową, Spacerową, Rybacką, Szkolną, Leśną – zakończenie procesji przy cmentarzu parafialnym. Prosimy o jak najgorliwsze zaangażowanie parafian w tę procesję poprzez przygotowanie ołtarzy, niesienie sztandarów, baldachimu i przez udekorowanie swoich domów znakami religijnymi. Zachęcamy do przynoszenia do zakrystii kwiatów do sypania podczas procesji. Zapraszamy serdecznie dzieci do sypania kwiatów, mile widziane są także dzieci przebywające gościnnie w Krynicy Morskiej.
    To wszystko podejmujemy w duchu wiary w Boga i świadectwa dawanego
    Jezusowi, który nas zbawił i pozostał z nami pod postaciami Chleba i Wina.
  2. Oktawa uroczystości Bożego Ciała daje nam doskonałą sposobność do wyrażenia wdzięczności wobec Boga za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy w Oktawie naszych parafian i gości na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy codziennie o 18.30 i wieczorną Msze św. o godzinie 19.00.
  3. W trosce o spokój sumienia ludzi wierzących, biskup elbląski udziela katolikom diecezji elbląskiej i przebywającym w jej granicach, dyspensy od zachowania obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. w piątek 9 czerwca 2023 r. po uroczystości Bożego Ciała. Równocześnie prosi: o modlitwę i hojność (jałmużnę) dla biednych i znajdujących się w potrzebie.
  4. Dnia 6 czerwca we wtorek zbieramy elektrośmieci dla strażaków: monitory, telewizory – kompletne, drobny sprzęt AGD – kompletny, duże AGD czyli pralki, zmywarki ,kuchenki, piekarniki, chłodnictwo. Zbiórka od godz. 8.00 przy remizie strażackiej, koniec zbiórki o godz. 10.30. Sprzęt przywozimy pod remizę własnym transportem
  5.