23. Niedziela Zwykła – 10.09.2023 r.

  1. W tym tygodniu:
  • We wtorek wspomnienie Najświętszego imienia Maryi
  • W środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  • W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
  • W sobotę wspomnienie świętych męczenników Korneliusza papieża, i Cypriana biskupa
  1. Odpowiadając na pragnienie Matki Bożej podejmujemy modlitwę każdego 13 dnia miesiąca od maja do października w rocznice objawień Matki Bożej w Fatimie. Kolejne  nasze czuwanie w najbliższą środę 13 września. Rozpocznie się nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinę 16.30, potem Msza św.  o godzinie 17.00. Po Mszy św. czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, wspólny różaniec z rozważaniami. Czuwanie zakończymy uwielbieniem Matki Bożej Fatimskiej. Można przynieść lampiony. Zapraszamy naszych parafian i gości.
  2. We wrześniu porządek odprawiania Mszy św. w naszym kościele:  w dni powszednie Msze św. o godzinie 7.00 i o godzinie 17.00.  Natomiast w niedziele Msze św. o godzinie: 7.00, 9.00, 10.30 i po południu o godzinie  17.00.  Msza św. u Sióstr Marylek przy ul. Rybackiej w niedziele o godzinie 8.00. Sakrament pokuty i pojednania pól godziny przed Mszą św.  W zakrystii można zamówić intencje Mszy św.
  3. Dziękujemy za wsparcie materialne i duchowe parafii i klasztoru. Naszą wdzięczność spłacamy codzienną modlitwą i Mszą św. za Dobrodziejów. Niech łaska Boża towarzyszy Waszym pracom, obowiązkom i odpoczynkowi a dobroć i pokój niech gości w Waszych domach.