31. Niedziela zwykła – 05.11.2023 r.

  1. Jedna z modlitw w obrzędzie pogrzebowym mówi o wdzięczności wobec zmarłych za dobro, które dzięki nim stało się naszym udziałem. Wyrażajmy wdzięczność poprzez ofiarowywanie Mszy św., dobrych uczynków – szczególnie własnych cierpień; bierzmy też udział we wspólnej modlitwie różańcowej za zmarłych – w naszym kościele codziennie o 16.3o.
  2. W najbliższą środę nie będzie Mszy św. nowennowej do Matki Bożej Nieustającej Pomocy racji zakończenia oktawy uroczystości Wszystkich Świętych i Mszy św. za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych.
  3. W sobotę – 11 listopada – przypada Narodowe Święto Niepodległości. To święto upamiętnia odzyskanie wolności przez Polskę po 124 latach niewoli. W trudnych czasach zagrożeń zewnętrznych i wewnętrznych, potrzeba naszej szczególnej troski o losy naszej Ojczyzny.  Pamiętajmy o naszym Ojczyźnianym Domu. Wywieśmy flagi narodowe i zadbajmy o uczestnictwo w tym dniu we Mszy św. w intencji Ojczyzny. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.oo, i o 17.oo.
  4. Przypominamy, że porządek Mszy św. w naszym kościele jest następujący: w dni powszednie o godz. 7.oo i 17.oo; w niedziele o godz. 9.oo, 10.3o, 17.oo; w kaplicy Sióstr przy ul. Rybackiej – tylko w niedzielę o godz.8.oo.

  5. Dziękujemy za ofiary i życzliwość nam okazywaną. Dziękujemy również za troskę o czystość na cmentarzu i zadbanie o groby opuszczone. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.