II Niedziela Adwentu – 10.11.2023 r.

  1. Przeżyjmy jak najpiękniej duchowo czas Adwentu. Ubogacajmy się lekturą Pisma św., módlmy się za Kościół i Ojczyznę naszą, bierzmy udział w śpiewie Godzinek ku czci Najświętszej Maryi Panny w dni powszednie o 6.4o, w niedziele o 8.4o. Msza św. Roratnia w dni powszednie o godz. 7.oo – zapraszamy serdecznie.
  2. Z racji na ”Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie” – dziś Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek.
  3. W poniedziałek swoje imieniny obchodzi nasz współbrat o. Waldemar Grubka, wikary i ekonom naszego klasztoru. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji w poniedziałek o godz. 7.00. Jak również polecamy go waszej modlitwie.
  4. Pamiętajmy o ofiarach stanu wojennego którego rocznica przypada we środę 13 grudnia.
  5. W sobotę rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezusi bezpośredni okres przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia.
  6. W zakrystii są jeszcze do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny. Można także nabyć świece caritas – świeca kosztuje 8 zł., każda dodatkowa złotówka pozostaje na rzecz ubogich w naszej parafii – serdeczne Bóg zapłać za wsparcie potrzebujących.
  7. Wszystkim dziękujemy za życzliwość i za wszelkie ofiary i życzymy wstawiennictwa Matki Bożej oraz św. Józefa w przeżywaniu dni Adwentu.