IV Niedziela Adwentu (WIGILIA) – 24.12.2023 R.

 1. W zakrystii jeszcze do nabycia opłatek wigilijny i świece Caritas.
 2. Dziś Wigilia. Nie będzie Mszy św.  godzinie 17.00. Kościół będzie otwarty do godziny 12.00.

Wierni tradycji polskiej zachowajmy zwyczaj dnia postnego.

Przypominamy, aby zasiadając do stołu wigilijnego zachować porządek wieczerzy wigilijnej, który jest następujący:

 • Kolęda : „Wśród nocnej ciszy”
 • Czytanie Ewangelii według św. Łukasza rozdział 2.1-20
 • Wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem i składanie życzeń
 • Wspólny śpiew kolęd.

Podczas wieczerzy i czuwania do Pasterki w rodzinach katolickich nie podaje się alkoholu.  

Uroczysta Msza św. „PASTERKA” odprawiana będzie w naszym kościele o  godzinie 24.00. Zapraszamy już  do naszego kościoła o godz. 23.50, kiedy to uroczyście zostanie wniesiona figurka Nowonarodzonego Jezusa i złożona do żłobka.  

 1. Także u Sióstr w kaplicy przy ul. Rybackiej będzie odprawiana Pasterka, ale o godzinie 22.00.
 2. W poniedziałek Uroczystość Bożego Narodzenia – Msze św. w porządku niedzielnym. 
 3. We wtorek drugi dzień Świąt – święto św. Szczepana pierwszego męczennika. Msze św. według porządku niedzielnego.
 4. Tradycyjną wizytę duszpasterską  rozpoczniemy od  środy 27 grudnia. Wizytę rozpoczynamy w dni powszednie o godzinie 14.30 a w sobotę od godziny 10.00. Prosimy o stosowne przygotowanie się na tę wizytę duszpasterską. Będziemy wdzięczni za zamknięcie psów. Program wizyty na najbliższy tydzień:

Środa             –  27  grudnia  – ul. Zalewowa

Czwartek      – 28 grudnia ulice: – Szałwiowa; – Różana; – Liliowa; –  Wierzbowa; – Topolowa, Orzechowa; – Marynarzy; – Zabytkowa; Przechodnia.

Piątek              – 29 grudnia ulice: – Urocza, Poprzeczna, Chabrowa, Willowa.

Sobota        -30 grudnia ulica: Gdańska od Początku do Szkoły parzyste 2-90 i      nieparzyste 3 -35

 1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto św. Rodziny. Z racji na zakończenie roku kalendarzowego zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-błagalne w niedzielę 31 grudnia o godz. 16.3o oraz na Mszę św. o godz. 17.oo.
 2. Konferencja Rodziny Franciszkańskiej z radością ogłasza, że od 8 grudnia 2023 r., uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, do 2 lutego 2024 r., święta Ofiarowania Pańskiego, można uzyskać odpust zupełny, nawiedzając kościół obsługiwany przez franciszkanów i modląc się przed ustawionym tam żłóbkiem. Odpust zupełny w 800. rocznicę Bożego Narodzenia w Greccio.
 3. Dziękujemy za Waszą życzliwość i ofiary. Dziękujemy O. Markowi i pani Iwonie Szymańskiej za troskę o piękny wystrój świąteczny naszego kościoła.
 4. Dziękujemy wszystkim, którzy na różne sposoby wspierali w okresie przedświątecznym. Naszą wspólnotę zakonną, klasztor i kościół, poprzez dary duchowe, materialne i rzeczowe Niech Pan Was darzy swym błogosławieństwem. 
 5. Życzymy Wam wszystkim, aby wieczerza wigilijna była w waszych Rodzinach czasem obdzielenia się miłością płynąca od Jezusa i czasem pojednania.