Święto Świętej Rodziny – 31.12.2023 r.

  1. Dziś na zakończenie roku kalendarzowego zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-błagalne o godz. 16.3o oraz na Mszę św. o godz. 17.oo.
  2. W poniedziałek 1 styczniaUroczystość Świętej Bożej Rodzicieli Maryi. Msze św. według porządku niedzielnego. Tego dnia mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św.
  3. Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii.  Wizytę rozpoczynamy w dni powszednie o godzinie 14.30 a w sobotę od godziny 10.00. Prosimy o stosowne przygotowanie się na tę wizytę duszpasterską. Będziemy wdzięczni za zamknięcie psów. 

Program wizyty:

Wtorek             –    2 Stycznia : Gdańska 6A i 6B, od Portowej do końca, Portowej do szkoły 57-89A, 102 – 126. i Turystyczna, Olchowa, Brzozowa, Leśna, Wasilewskiego

Środa               –    3 Stycznia: – Rybacka, Łąkowa i Krynicka, Szkolna, Wiślana.

Czwartek         – 4 Stycznia: Metalowców, Przyjaźni, Tkaczy, Turystyczna, Lotników, Spacerowa, Zdrojowa, Teleexpressu, Morska, Żeromskiego.

Piątek                 5 stycznia: Górników, Cicha, Krótka, Aptekarzy, Drukarzy, Wysoka, Niska

Poniedziałek      – 8 stycznia: Młodzieży, Korczaka, Sienkiewicza,  Rzeźbiarzy, Nafciarzy, Żołnierzy, Wojska Polskiego, Wodna

Wtorek             –  9 stycznia: Przebrno ul. Wiejska i Siekierki ul. Wiejska

  1. W tym tygodniu przypadają: I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Zapraszamy w I czwartek i I piątek na okolicznościowe nabożeństwa  o godz. 16.30. i Msze św. o godz. 17.00
  2. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli tzw. „Święto Trzech Króli”Porządek tego dnia niedzielny. Jest to święto obowiązkowe. Przy wyjściu z kościoła będzie można wziąć poświęconą kredę i kadzidło. Kredą wypisujemy na drzwiach naszych domów litery C M B, + przedzielone małymi krzyżami, dodając rok 2024, co jest skrótem łacińskiej formuły “Christus Mansionem Benedicat” – czyli „Niech Chrystus błogosławi ten dom” na obecny rok. Te znaki na drzwiach naszego domu będą widocznym świadectwem naszej więzi z Kościołem Katolickim. Ofiary złożone tego dnia na tace będą przeznaczone na potrzeby misji prowadzonych przez naszą Warszawską Prowincje Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.
  3. Naszych parafian i gości w uroczystość Trzech Króli zapraszamy do wspólnego kolędowania przy żłobku Betlejemskim w naszym kościele o godzinie 16.00.
  4. Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne otrzymane od Pana Boga i ludzi w kończącym się roku. Życzymy Wam dobrego Roku 2024, pełnego znaków Bożej Opatrzności i wszelkiej pomyślności. Życzymy również odwagi w pokonywania wszelkich trudności.