6 Niedziela Zwykła – 11.02.2024 r.

  1. Najbliższa środa będzie Środą Popielcową – rozpoczynającą okres Wielkiego Postu. W tym dniu zgodnie ze zwyczajem rozpoczynając czas pokuty, posypujemy głowy popiołem w czasie każdej Mszy św., które będą sprawowane w porządku świątecznym: o godz.7.00, 9.00 i 17.00. Ofiary złożone tego dnia na tacę będą naszą jałmużną wielkopostną na pomoc ludziom ubogim z naszej parafii. W tym dniu obowiązuje post ścisły, to jest łącznie jakościowy i ilościowy. „Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, prawem zaś o poście (jeden posiłek do syta) są związane wszystkie osoby pełnoletnie aż do rozpoczęcia 60 roku życia” (KPK kan. 1252). Przykazanie kościelne zobowiązuje nas w okresie pokuty powstrzymać się od udziału w zabawach. Zachęcamy do podjęcia postanowień wielkopostnych, w tym także rezygnacji z picia alkoholu czy palenia tytoniu.
  2. Wyrazem naszego przeżywania Męki Pańskiej jest m. in. uczestnictwo w nabożeństwach właściwych dla tego okresu. W naszym kościele Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.15; Gorzkie Żale – w każdą niedzielę po pierwszej Mszy św. rozpoczynjącej się o godzinie 9.00.
  3. Aby dobrze przeżyć czas nawrócenia, pomocą będą nam rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które rozpoczną się w najbliższy piątek i zakończą się w niedziele. Nauki w piątek i sobotę na Mszach św. o godzinie 9.00 i 17.00 a w niedziele według porządku niedzielnego o godz. 9.00,10.30 i 17.00. Rekolekcje poprowadzi nasz współbrat O. Zdzisław Tokarczyk z Warszawy. Zachęcamy do uczestnictwa i spowiedzi rekolekcyjnej.
  4. Dziękujemy za życzliwość i wspieranie naszej wspólnoty zakonnej modlitwą i ofiarami materialnymi. Życzymy Wam otwartości na Boże Słowo i odważnego wejścia w okres Wielkiego Postu.