I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2024 r.

  1. Kończymy dziś rekolekcje wielkopostne, które poprowadził dla naszej parafii O. Zdzisław Tokarczyk – kapucyn z Warszawy. Dziękujemy Ojcu za trud głoszenia Słowa Bożego i za pomoc w prostowaniu ścieżek naszego życia do Boga i Ludzi. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy znaleźli czas, aby w rekolekcjach uczestniczyć.

Wielki Post jest szczególnym darem łaski od Boga dla naszego nawrócenia, nie zmarnujmy tej okazji. Zachęcamy w tym okresie także do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie. W naszym kościele Msze św. w dni powszednie o godz. 7.oo i 17.oo.  Na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy w każdą środę o godz. 17.oo – intencje można składać do skarbonki przy obrazie Matki Bożej. Codziennie w naszym kościele spowiedź pół godziny przed Mszą św, Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania. Nie zostawiajmy spowiedzi tylko na koniec Wielkiego Postu, czy na Wielkanoc. Pamiętajmy o Koronce do Bożego Miłosierdzia. 

  1. Wyrazem naszego przeżywania Męki Pańskiej jest m. in. uczestnictwo w nabożeństwach właściwych dla tego okresu. W naszym kościele Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.15; Gorzkie Żale w każdą niedzielę po pierwszej Mszy św.

 Przez cały okres Wielkiego Postu powstrzymajmy się od uczestnictwa  w zabawach czy dyskotekach mimo różnych sprzyjających okoliczności. Zachęcamy również do podjęcia osobistych postanowień wielkopostnych.

  1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami. Został on ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski jako wyraz pamięci i troski o polskie misjonarki i misjonarzy. Ofiarami złożonymi po Mszach św. do puszki wesprzemy misje Ad Gentes.
  2. Życzymy Wam bogactwa duchowego, głębi myśli i siły woli w postanowieniach oraz przeżyciach wielkopostnych.