IV Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2024 r.

  1. Wyrazem owocnego przeżywania Wielkiego Postu jest m. in. uczestnictwo w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.15; Gorzkich Żalachw niedzielę po pierwszej Mszy św. Zachęcamy do wytrwałości w podjętych postanowieniach wielkopostnych.
  2. W środę przypada 11 rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o Papieżu w naszych codziennych modlitwach.
  3. Dobrowolne ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystrój wielkanocny kościoła można składać w zakrystii lub na tace z zaznaczeniem celu ofiary.
  4. Z inicjatywy Episkopatu Polski w najbliższą sobotę rozpoczyna się w modlitwa nowennowa „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszona za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Nowenna rozpocznie się 16 marca a zakończy 24 marca2024 r. W łączności z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze wznośmy nasze modlitwy do Boga, odmawiając Apel Jasnogórski, a po nim, o godz. 21:20 modlitwy nowennowe. Jeśli nie będzie to możliwe, nowennę można odmówić indywidualnie w dowolnym momencie dnia. Do każdego dnia modlitwy nowennowej przypisana jest konkretna intencja, którą należy wzbudzić i odmówić „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwę w intencji Ojczyzny. Więcej informacji znajdziemy na naszej stronie internetowej parafii. 
  5. Dziękujemy za wszelkie wsparcie duchowe i materialne. Wszystkim Wam na ten kolejny tydzień Wielkiego Postu życzymy odwagi w podejmowaniu nawrócenia serca. Niech Duch Święty pomaga Wam w przyjmowaniu, zachowywaniu i wypełnianiu Słowa Bożego.