Uroczystość Świętej Trójcy – 26.05.2024 r.

 1. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który będzie pobożnie uczestniczył, w kościele lub poza nim, w procesji eucharystycznej. Porządek Mszy św. w naszym kościele jak w niedzielę, godz.: 9.00, 10.30, 19.00. Uroczysta Msza święta o godz. 10.30 – po niej wyruszy PROCESJA EUCHARYSTYCZNA, która przejdzie tradycyjnie  ulicami: Teleexpressu, Portową, Spacerową, Rybacką, Szkolną, Leśną – zakończenie procesji przy cmentarzu parafialnym. Prosimy o jak najgorliwsze zaangażowanie parafian w tę procesję poprzez przygotowanie ołtarzy, niesienie sztandarów, baldachimu i przez udekorowanie swoich domów znakami religijnymi. Zachęcamy do przynoszenia do zakrystii kwiatów do sypania podczas procesji. Zapraszamy serdecznie dzieci do sypania kwiatów, mile widziane są także dzieci przebywające gościnnie w Krynicy Morskiej.
  To wszystko podejmujemy w duchu wiary w Boga i świadectwa dawanego
  Jezusowi, który nas zbawił i pozostał z nami pod postaciami Chleba i Wina.
 2. Oktawa uroczystości Bożego Ciała daje nam doskonałą sposobność do wyrażenia wdzięczności wobec Boga za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy w Oktawie naszych parafian i gości na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy codziennie o 18.30 i wieczorną Msze św. o godzinie 19.00.
 3. W trosce o spokój sumienia ludzi wierzących, biskup elbląski udziela katolikom diecezji elbląskiej i przebywającym w jej granicach, dyspensy od zachowania obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. w piątek 31 maja 2024 r. po uroczystości Bożego Ciała. Równocześnie prosi: o modlitwę i hojność (jałmużnę) dla biednych i znajdujących się w potrzebie.
 4. W sobotę rozpoczną się nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego o godzinie 18.30.
 5. W przyszłą niedzielę będzie rocznica I komunii św. na Mszy św. o godzinie 10.30.
 6. Od czerwca w niedziele dodatkowa Msza św o godzinie 7.00. Pozostałe Msze w niedziele o godzinie 9.00, 10.30 i o godzinie 19.00.
 7. Dziś przypada Dzień Matki. Wszystkim naszym Mamom okazujemy naszą wdzięczność za życie, które nam dały. Niech modlitwa i przyjęta komunia św.  będzie naszym najpiękniejszym darem.
 8. Dziękujemy za wszelkie dobro płynące z waszych serc. Na nadchodzący tydzień życzmy Wam dobra ze strony  ludzi i nieustannego pragnienia obecności Jezusa Eucharystycznego w codziennym życiu.