Ogłoszenia 17 III 2019 r.

Przeżywając Wielki Post ubogacajmy się duchowo przez osobiste praktyki i postanowienia. Bądźmy też jak najliczniej obecni na wspólnych nabożeństwach:

  • Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 16.15.
  • Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o godz.9.45.

We wtorek – 19 marca – Uroczystość św. Józefa, który jest Patronem naszego Współbrata – Józefa Grudy. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Solenizanta o godz. 17.oo.

Spotkanie formacyjne młodzieży naszej parafii przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się za tydzień 24 marca po Mszy św. wieczornej.

Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy w tym roku z Elbląga 12 kwietnia. Zapisów można dokonywać mailowo: elblag.edk@gmail.com oraz przez stronę: www.edk.org.pl

W tym tygodniu mogą rozpocząć się prace ekshumacyjne na naszym cmentarzu parafialnym. Według informacji, którą otrzymałem, prace te rozpoczną się 21 marca. Będzie je prowadzić fundacja ‘Pamięć’, która poszukuje szczątków żołnierzy niemieckich z okresu II wojny światowej. Fundacja ma wszelkie potrzebne pozwolenia od stosownych instytucji cywilnych i kościelnych. W umowie fundacja ta zobowiązała się do nienaruszania grobów, do pozostawienia miejsc ekshumacji w stanie uporządkowanym.

W II Niedzielę Wielkiego Postu Kościół w Polsce przeżywa Dzień Modlitwy,
Postu i Solidarności z Misjonarzami
– tzw. Niedziela „Ad Gentes”– w tym roku pod hasłem: „Misjonarze mocą Ducha”. Po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na to dzieło, które wspiera finansowo ponad 160 projektów ewangelizacyjnych, medycznych, edukacyjnych i charytatywnych, realizowanych przez polskich misjonarzy.
Warto wspomnieć, że w niedawnej katastrofie lotniczej w Etiopii zginęło kilku misjonarzy – kapłan, siostra zakonna i świeccy.