5 Niedziela Zwykła – 06.02.2022 .

  1. W piątek 11 lutego będziemy obchodzić kolejną rocznicę objawień Matki Bożej w Lourdes. Tego dnia obchodzony jest Już po raz 30  Światowy Dzień Chorego. Hasłem tego Dnia są słowa: Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny” (Łk 6, 36). Trwając na drodze miłosierdzia przy tych, którzy cierpią. Tego dnia będziemy się modlić za ludzi chorych szczególnie podczas Mszy św. o godzinie 17.00. Podczas tej Mszy będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych  dla osób potrzebujących tego sakramentu, a pół godziny wcześniej możliwość skorzystania ze spowiedzi.  Przebywających w domach, a potrzebujących posługi sakramentalnej prosimy zgłaszać telefonicznie lub w kancelarii. Naszych chorych Braci i Siostry polecamy miłosierdziu Bożemu prosząc dla nich o potrzebne  łaski.

 

  1. Przypominamy Gościom i wczasowiczom, że w naszym kościele Msze św. są w następującym porządku: w niedziele o godz. 9.oo, 10.3o, 17.oo; w dni powszednie o godz. 7.oo i 17.oo. W kaplicy Sióstr Marylek przy ul. Robackiej 43 tylko w niedzielę o godz. 8.oo. Na Mszę św. ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy w każdą środę o godz. 17.oo – intencje można składać do skarbonki. Spowiedź pół godziny przed Mszą św.

 

Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne.

Na ten nowy tydzień niech dobry Bóg obficie napełni Wasze serca

łaską wiary i odwagi w dawaniu świadectwa chrześcijańskiego życia.

 

W związek małżeński pragną wstąpić:

ROBERT SKORUBA – kawaler parafii tutejszej

I PAULINA EWA ADAMOWICZ – panna z parafii św. Stanisława Kostki w Gdańsku

Zapowiedź druga.

Ktokolwiek wiedziałby o jakiś przeszkodach co do ważności tego związku jest obowiązany zgłosić to do kancelarii parafialnej.