28. Niedziela Zwykła – 15.10.2023 r.

 1. W ramach XXIII Dnia Papieskiego odbywa się dziś po Mszach św. przed kościołem zbiórka środków na stypendia edukacyjne dla młodych, zdolnych niezamożnych osób z małych miejscowości. Bóg zapłać za wspieranie tego żywego pomnika św. Jana Pawła II.
 2. W tym tygodniu:
 • W poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
 • We wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
 • W środę święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona pracowników Służby zdrowia
 • W piątek wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera
 1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić w Kościele Światowy dzień Misyjny. Tego dnia ofiary złożone na tacę będą naszym wsparciem materialnym misji prowadzonych przez naszą Prowincje zakonną Kapucynów.
 2. W miesiącu październiku zapraszamy do wspólnego odmawiania Różańca św. codziennie o godz. 16.30 w kościele. Znajdźmy czas, aby wspólnie przed Najświętszym Sakramentem wypraszać potrzebne laski.
 3. Kartki wypominkowe wyłożone są na stoliku z książkami, które po wypełnieniu można złożyć w zakrystii lub w kopercie na tacę.
 4. Ojciec Święty Franciszek w Adhortacji Ewangelii Gaudium przypomina, że „odpowiedzialne obywatelstwo jest cnotą, a uczestnictwo w życiu politycznym jest obowiązkiem moralnym” (220). A zatem każdy obywatel – wierzący w szczególności – ma prawo i obowiązek uczestniczenia wyborach parlamentarnych. Zachęcamy do udziału w dzisiejszych wyborach i referendum. Głosując w zgodzie z własnym sumieniem wybierajmy ludzi, których poglądy są zgodne z nauką Jezusa Chrystusa i nauczaniem Kościoła.
 5. Dziękujemy za dobro duchowe i materialne z jakim na co dzień się spotykamy składamy Wam serdeczne Bóg zapłać, modląc się w Waszych intencjach.