I Niedziela Adwentu -03.12.2023 r.

  1. 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Uczestniczę we wspólnocie Kościoła. Podejmujemy adwentowy wysiłek duchowy, aby przygotować się na kolejne przeżywanie Świąt Narodzenia Jezusa. Temu przygotowaniu służą nasze osobiste praktyki uczestnictwa we Mszy roratnej, czytanie Pisma św. i dobre uczynki – szczególnie wobec ubogich, także wyrzeczenia umacniające wolę i upiększające nasze dusze.

Zachęcamy do wspólnego śpiewania Godzinek ku czci Najświętszej Maryi Pannie. W naszym kościele będziemy je śpiewać: w niedziele o godz. 8.4o, a w dni powszednie o 6.4o.

  1. 2. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę jest połączona z wieczorną Mszą św. o godz. 17.oo. Intencje można wrzucać do skarbonki przy obrazie MB Nieustającej Pomocy.
  2. 3. W tym tygodniu obchodzimy I Czwartek – nabożeństwo adoracyjne połączone z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 16.3o;
  3. 4. W piątek – 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.oo, 9.oo, 17.oo. Zachęcamy do uwielbienia Maryi. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Zapraszamy tego dnia do wspólnej modlitwy w kościele od 12.00 -13.00. Życzeniem Matki Bożej jest: „ by każdego roku 8 grudnia w południe obchodzono godzinę łaski dla całego świata’. Przez to nabożeństwo ześlę niezliczone łaski dla ciała i duszy.

…Moim życzeniem jest, aby ta godzina łaski została upowszechniona i żeby cały świat się o tym dowiedział. Kto w tym czasie będzie się modlił w kościele lub w domu i wyleje łzy żalu, znajdzie pewną pomoc i uzyska z mojego Serca opiekę i łaski. …Mam przygotowany bezmiar łask dla wszystkich dzieci, które słuchają mego głosu i te moje życzenia biorą sobie do serca…»

  1. Za tydzień będziemy obchodzić „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie” – z tej okazji odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz Kościoła na Wschodzie.
  2. 7. W zakrystii są poświęcone opłatki na stół wigilijny – można je nabywać w niedziele i w dni powszednie po Mszach św. Także w zakrystii są do nabycia świece caritas – za każda świecę oddajemy 8 zł. na rzecz Caritas diecezjalnej, każda dodatkowa nadwyżka pozostaje w naszej parafii na rzecz ubogich – serdeczne Bóg zapłać za wsparcie potrzebujących.
  3. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości. Życzymy Wam owocnego Adwentu wypełnionego dobrem i wrażliwością na potrzeby innych.