Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkiego Postu

Parafia św. Piotra i św. Franciszka z Asyżu w Krynicy Morskiej

 

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkiego Postu – 13.03.2016 r.

 

1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla całej parafii. Prowadzi je ojciec dr Łukasz Woźniak z Zakroczymia – życzymy mu mocy i światła Ducha Świętego i dobrego samopoczucia w naszej nadmorskiej parafii. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Porządek od poniedziałku do wtorku jest następujący:

  • godz. 9.00 – spotkanie rekolekcyjne dla dzieci ze szkoły podstawowej
  • godz.10.30 – spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży gimnazjalnej
  • godz. 12.00 – Msza św. z nauką ogólną
  • godz. 17.00 – Msza św. z nauką ogólną.

W środę (16 marca):

  • godz. 9.00 – Msza św. z nauką dla dzieci ze szkoły podstawowej
  • godz.10.30 – Msza św. z nauką dla młodzieży gimnazjalnej
  • godz. 12.00 – Msza św. z nauką ogólną
  • godz. 17.00 – Msza św. z nauką ogólną.

W środę będzie zbierana taca na rzecz Rekolekcjonisty. W dniach rekolekcji NIE MA Mszy św. o godz. 7.00. Rekolekcje ogarnijmy swoja modlitwą, aby były one dla nas duchowym ubogaceniem.

2. Uroczystość św. Józefa wypada w sobotę 19 marca. Niech przybrany Ojciec świętej Rodziny otacza Opieką wszystkie rodziny naszej parafii wypraszając dla nich łaskę miłości, zgody i pięknego życia religijnego.

3. Za tydzień będziemy zbierać do puszki ofiary na kwiaty do grobu.

4. W najbliższy piątek 18 marca odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami miasta o godz. 19.00. Rozpoczęcie i zakończenie tego nabożeństwa w kościele. Tego dnia nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 16.15.

5. w sobotę 19 marca w naszej parafii organizowana jest tzw. Ekstremalna Droga Krzyżowa. Wyruszamy spod naszego kościoła o godzinie 19.00 i pójdziemy w kierunków Kątów Rybackich. Zakończenie Drogi Krzyżowej w Skowronkach czyli do przejścia będzie około 13 km. Wszystkich chętnych zapraszamy. Trzeba wziąć ze sobą latarkę.

Bóg zapłać za Wasze wsparcie duchowe i materialne. Niech św. Józef wszystkim gościom i parafianom wyprasza radosną wierność Bogu w cichym przeżywaniu swego chrześcijańskiego powołania

Proboszcz Ireneusz Naumowicz OFMCap.
ze Współbraćmi