Uroczystość Najświętszej Trójcy – 12.06.2022 r.

  1. Odpowiadając na pragnienie Matki Bożej podejmujemy modlitwę każdego 13 dnia miesiąca od maja do października w rocznice objawień Matki Bożej w Fatimie. Kolejne  nasze czuwanie w najbliższy poniedziałek 13 czerwca. Rozpocznie się nabożeństwem czerwcowym o 18.30. Potem Msza św.  o godzinie 19.00 i czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, wspólny różaniec z rozważaniami. Czuwanie zakończymy uwielbieniem Matki Bożej  Można przynieść lampiony. Zapraszamy naszych parafian i gości.
  2. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który będzie pobożnie uczestniczył, w kościele lub poza nim, w procesji eucharystycznej. Porządek Mszy św. w naszym kościele w jak w niedzielę, godz.: 00, 9.00, 10.30, 19.00. Uroczysta Msza święta o godz. 10.30 – po niej wyruszy PROCESJA EUCHARYSTYCZNA, która przejdzie tradycyjnie ulicami: Teleexpressu, Portową, Spacerową, Rybacką, Szkolną, Leśną – zakończenie procesji przy cmentarzu parafialnym. Prosimy o jak najgorliwsze zaangażowanie parafian w tę procesję poprzez przygotowanie ołtarzy, niesienie sztandarów, baldachimu i przez udekorowanie swoich domów znakami religijnymi. Zachęcamy do przynoszenia do zakrystii kwiatów do sypania podczas procesji. Zapraszamy serdecznie dzieci do sypania kwiatów, mile widziane są także dzieci przebywające gościnnie w Krynicy Morskiej.
    To wszystko podejmujemy w duchu wiary w Boga i świadectwa dawanego
    Jezusowi, który nas zbawił i pozostał z nami pod postaciami Chleba i Wina.
  3. Oktawa uroczystości Bożego Ciała daje nam doskonałą sposobność do wyrażenia wdzięczności wobec Boga za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy w Oktawie naszych parafian i gości na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy codziennie o 18.30 i wieczorną Msze św. o godzinie 19.00.
  4. Dziękujemy za wszelkie dobro płynące z waszych serc. Na nadchodzący tydzień życzmy Wam dobra ze strony  ludzi i nieustannego pragnienia obecności Jezusa Eucharystycznego w codziennym życiu.