I Niedziela Adwentu- 27.11.2022 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok kościelny. Podejmujemy adwentowy wysiłek duchowy, aby przygotować się na kolejne przeżywanie Świąt Narodzenia Jezusa. Temu przygotowaniu służą nasze osobiste praktyki uczestnictwa we Mszy roratnej, czytanie Pisma św. i dobre uczynki – szczególnie wobec ubogich, także wyrzeczenia umacniające wolę i upiększające nasze dusze.

Zachęcamy do wspólnego śpiewania Godzinek ku czci Najświętszej Maryi Pannie. W naszym kościele będziemy je śpiewać: w niedziele o godz. 8.4o, a w dni powszednie o 6.4o.

2. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę jest połączona z wieczorną Mszą św. o godz. 17.oo. Intencje można wrzucać do skarbonki przy obrazie MB Nieustającej Pomocy.

3. W tym tygodniu mamy:

I Czwartek – nabożeństwo adoracyjne połączone z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 16.3o;

I Piątek – od godz. 9.oo odwiedziny chorych w domach, o godz. 16.3o nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. .

I Sobota – o godzinie 16.30  nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.

4. Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP – rozpoczynająca się we wtorek – będzie połączona ze Mszą św. o godz. 7.oo.

5. Za tydzień będziemy obchodzić „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie” – z tej okazji odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz Kościoła na Wschodzie.

6. W zakrystii są poświęcone opłatki na stół wigilijny – można je nabywać w niedziele i w dni powszednie po Mszach św. Także w zakrystii są do nabycia świece caritas – za każda świecę oddajemy 8 zł. na rzecz Caritas diecezjalnej, każda dodatkowa nadwyżka pozostaje w naszej parafii na rzecz ubogich – serdeczne Bóg zapłać za wsparcie potrzebujących.

7. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości. Życzymy Wam owocnego Adwentu wypełnionego dobrem i wrażliwością na potrzeby innych.