Nabożeństwa w Wielkim Poście

Drodzy bracia i siostry

“Chciałbym wam powiedzieć, podobnie jak młodym, których spotkałem w Lizbonie minionego lata: „Szukajcie i podejmujcie ryzyko. W tym momencie dziejów wyzwania są ogromne, zawodzenia bolesne, przeżywamy trzecią wojnę światową „w kawałkach”, ale podejmijmy ryzyko myślenia, że nie jesteśmy w agonii, lecz w chwili narodzin; nie u kresu, lecz na początku wielkiego spektaklu. Potrzeba odwagi, by tak pomyśleć.” ( Przemówienie do studentów Portugalskiego Uniwersytetu Katolickiego, 3 sierpnia 2023 r.). Jest to odwaga nawrócenia, wyjścia z niewoli. Wiara i miłość trzymają za rękę to dziecię- nadzieję. Uczą je chodzić, a jednocześnie ono ciągnie je do przodu. – napisał Ojciec Święty Franciszek w Orędziu na Wielki Post 2024.

Franciszek zaprasza do przeżycia Wielkiego Postu jako czasu nawrócenia; będzie to wymagać walki z bożkami, które są jakby głosem faraona w nas. Będzie to też okazja do zatrzymania się, zarówno na modlitwie, jak i przy zranionym bracie. „Miłość Boga i bliźniego jest tą samą miłością” – przypomina Papież.
Wyrazem naszego przeżywania Męki Pańskiej jest m. in. uczestnictwo w nabożeństwach właściwych dla tego okresu. W naszym kościele:

Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.15;

Gorzkie Żalez nauką pasyjną – w każdą niedzielę ok. godz. 9.50.