Niedziela Miłosierdzia Bożego – 07.04.2024 r.

  1. Przypadająca dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego to święto patronalne Caritas. W tym roku jest obchodzona jako Dzień Dobra. Ofiarami złożonymi do puszki po mszy św. wesprzemy działania podejmowane przez Caritas.
  2. Z przeżywaniem Święta Miłosierdzia Bożego związał Pan Jezus niezwykłe przywileje. Obiecał, że ten kto w tym dniu będzie w stanie łaski uświęcającej i przyjmie komunie świętą dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. „Pragnę aby Święto Miłosierdzia Bożego było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz a szczególnie dla grzeszników. W tym dniu otwarte są wszelkie upusty Boże, przez które płyną łaski… wylewam całe morze łask na dusze, które zbliżają się do źródła Miłosierdzia Mojego”. Zapraszamy  do kościoła o  godzinie 15.00  na uroczystą Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Niech będzie to nasze gorące wolanie o pokój i miłosierdzie  nad nami grzesznikami.
  3. Liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z Wielkiego Tygodnia będziemy obchodzić w poniedziałek. Jest to  jednocześnie Dzień Świętości Życia. Porządek Mszy św. według porządku dnia powszedniego. 
  4. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.oo, połączone ze Mszą św. w intencjach, które można składać do skarbonki przy ołtarzu Matki Bożej.
  5. Pragniemy podziękować naszym parafianom i osobom spoza parafii za sprzątniecie cmentarza i zadbanie o groby na czas świąt Wielkanocnych. To jest wizytówka naszej parafii jak również nasza pamięć i duchowa łączność z naszymi bliskimi którzy odeszli od nas w nadziei zmartwychwstania. Nie ustawajmy w modlitwie za nich i tych którzy najbardziej potrzebują Bożego Miłosierdzia.
  6. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości i dobra z jakim spotykamy z waszej strony. Życzymy, aby nadchodzący tydzień obfitował w Boże błogosławieństwo a radość Zmartwychwstania Pańskiego niech przemieni się w gorliwość i pragnienie świętości.